Laka gospodarska vozila Fiat Scudo proizvodit će se u Rusiji do kraja 2022. godine, najavio je multinacionalni proizvođač automobila Stellantis.
Peta najveća svjetska automobilska grupa, s 14 marki u portfelju, planira proizvoditi Fiat vozila u tvornici automobila u ruskom gradu Kalugi. Postrojenje je zajedničko ulaganje Stellantisa, koji ima 70 % udjela, a Mitsubishi Motors posjeduje preostalih 30 %.
Plan je pretvoriti tvornicu Kaluga u izvozno čvorište, proizvodeći motore i automobile za izvoz u Europu, Latinsku Ameriku i Sjevernu Afriku.
“Drago mi je objaviti da će se, osim marki Peugeot, Citroën i Opel proizvedene u Kalugi, sljedeće godine dodati i automobili Fiat Professional”, rekao je viši potpredsjednik Stellantisa za Euroaziju Xavier Duchemann, a prenosi Reuters. Dodao je da perspektivu vidi kao “početak duge povijesti nove marke u Kalugi”.
Prije deset godina tvornica Kaluga proizvodila je Fiatova vozila, točnije, Fiat Ducato, ali proizvodnja je prestala prestankom partnerstva između Fiata i grupe Sollers. Trenutno tvornica proizvodi Peugeot 408, Citroën C4 limuzinu, Opel Zafiru, Mitsubishi Outlander i Mitsubishi Pajero Sport, kao i nekoliko kombija Peugeot i Citroën. Postrojenje je opremljeno s dvije linije za montažu, što mu omogućuje proizvodnju do 125 tisuća vozila godišnje.
FIAT VOZILA SU VOZILA ZA ŠMINKU, a ne za exploataciju. FIAT VOZILA SU, u odnosu na ostale proizvođače vozila, najobičnije smeće. MAFIJA, MAFIJA, MAFIJA . . .
Proizvoditi će se do 2025 godine kada se očekuje potpuni prestanak proizvodnje automobila sa unutarnjim izgaranjem i prijelazak na el. auta.
Kao i obicno kapital ide tamo gdje ce vise vrhnja moci ubrati. Manje se placaju radnici u rusiji. Sad su cesto i kinezi bolje placeni. Sljedeca velika seoba cudnovatih kljunasa ce biti sirom indije i afrike. Tamo im je prilika da zgrnu jos love. Samo da se ne ponovi prica kao sa kinom. Da indija i afrika budu smatrane da su krive zbog otkaza sirom evrope i zatvaranja postrojenja. Krivica lezi na cudnovatim kljunasima ( kapitalu i zaradi ) ne na radnicima evrope kine ili afrike. Pogotovo je smijesno afriku i indiju kriviti zbog buduceg napretka za stanje u evropi. Koji ce se u skorijoj buducnosti dogoditi sigurno. A zanimljivo u svoj toj prici da su takmaci cudnovatim kljunasima upravo kinezi na kojima su i najvise zaradili. Vidjeli kinezi kako to majstori rade pa krenuli i oni istim pravcem. Prave ljudi svoje brendove i pomalo otimaju od usta dojucerasnjim sefovima… Čitaj više »