Bimal iz Brčkog preuzeo većinsko vlasništvo somborske tvornice ulja “Sunce”

Ilija Studen - Bimal Brčko

Bimal Invest je otkupio 77% ovog poznatog somborskog proizvođača jestivog ulja Sunce d.o.o koji je osnovan 1972. godine, 1991. godine je postao akcionarsko društvo, a 2018. ovo je pretovren iz A.D. u D.O.O.  Bimal Grupa ovim će ojačati svoju poziciju na tržištu Zapadnog Balkana, Europske unije, Bliskog i Dalekog istoka.

“Bimal Invest” sa sjedištem u Beogradu posluje u okviru Bimal Grupe u čijem sastavu se nalazi i brčanska tvornica za proizvodnju jestivog ulja Bimal d.d.”, ranije je informirala ova tvrtka.

“Cilj naše akvizicije je ukrupnjavanje i jačanje industrije ulja u regiji Zapadnog Balkana. Naša namjera je da kompaniju Bimal Sunce dovedemo na najvišu tehničko-tehnološku razinu proizvodnje, koji posjedujemo u fabrici za proizvodnju jestivog ulja Bimal u Brčkom”, izjavio je predsjednik Uprave Studen Grupe i generalni direktor kompanije Bimal Ilija Studen.

Prvi korak će biti rekonstrukcija pogona somborske tvrtke Sunce, dizanje proizvodnih kapaciteta i optimiziranje nepotrebnih troškova.

Tvornica Novo Sunce trenutno prerađuje suncokretovo i sojino sjeme, dok se u brčanskoj tvornici Bimal prerađuju sve tri uljarice: suncokret, soja i uljana repica. Bimal Grupa želi da obje tvornice proizvode jednake proizvode, vrhunskog kvaliteta od sve tri sirovine.

“Početna ulaganja u projekt Bimal Sunce su 40 milijuna KM. Budući da je plan da kapacitet proizvodnje podignemo s trenutnih 100.000 tona na 180.000 tona godišnje, ulaganja u narednom periodu će doseći ukupan iznos od 70 milijuna KM”, rekao je Ilija Studen.

Bimal Grupa će proizvodnjom u dvije tvornice (Brčko i Sombor) godišnje plasirati više od 250.000 tona poluproizvoda i gotovih proizvoda na domaća tržišta, kao i na svoja tradicionalna izvozna tržišta Turske i Bliskog istoka.

“Također, viši proizvodni kapaciteti znače i čvršću poziciju na tržištu Europske unije gdje Bimal već izvozi svoje specijalne proizvode, te potpuno ostvarivanje potencijala izvoza na tržište jugoistočne Azije”, navode iz kompanije Bimal Brčko.

BimalSunce d.o.o
Pretplatiti se
Obavijesti o
39 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Siniša
5 godine prije

Odlična vijest…
Elem….ima li kakvih vijesti o Šećerani, to bi vam bila odlična tema za obraditi jer je zbilja veoma zanimaliva zbog neviđene požrtvovanosti i odlučnosti radnika da bi apsolutno pravedno bilo pokloniti im je.

Moreno
5 godine prije

Neznan za ti Bimal, ni odakle mu lova za kupit Sunce . . . ako je Bimal ima lovu okay, ali čisto sumnjan, ako je Bimal uzeja kredit onda će sad ti udarnici iz Sunca morat udarat jače za iste pare, udarnici će sad morat dodatno jače udarat za kamatu toga kredita . . . jer kredit se mora vraćat, dug je dug, a globalna Ponzi shema se mora vrtit . . . a Bimal će morat jist iz ruke bankarima i odma nać nove goniče robova za Sunce kako bi gonili udarnike u bolju budućnost . . . ☺

shumadinac
5 godine prije

Osnovni cilj kapitala je profit. Uvećanje profita se najlakše ostvaruje ukrupnjavanjem. Pre ili kasnije ukrupnjavanje vodi ka monopolizaciji. Čak i ako vlasnici preduzeća ne polaze sa takvom namerom, vremenom monopolizacija postaje klljučni deo poslovne strategije (u meri u kojoj ju je moguće ostvariti). Povećanje profita monopolizacijom se ostvaruje tako što se saradnici nateraju da daju robu-usluge po nižoj ceni a svoj proizvod se prodaje po maksimalnoj koju je tržište u stanju da plati. Postoje zakoni protiv monopolizacije ali “nekim čudom” se gotovo nikad ne primenjuju – ni kod nas ali ni na Zapadu. Za ovakav zaključak nisu potrebne knjige iz ekonomije – dovoljno je okrenuti se oko sebe i videti. – Privreda kao i celo društvo bi morala da se organizuje na način da što je moguće bolje zadovoljava potrebe društva a ne da služi prekomernom bogaćenju pojedinaca. Roba-usluge bi morale biti maksimalno kvalitetne (za dug vremenski period a ne… Čitaj više »

Alex
5 godine prije

Malo ulja da ne žulja.

octopus
5 godine prije

Briga me kako se zove i čije je vlasništvo, ali ovo danas baš i nema veze sa onim što bi trebalo biti ULJE.

Weteran
5 godine prije

Ovo bi trebalo da bude dobro za sve.
“Sunce” treba staviti na zdrave noge, a kompanija “Studen” , “Studen -Agrana” i razne ćerke firme su dobra priča, za sada!
Radoznao sam da čujem komentar na temu od poznatog Izet ef. Čamdžića?!
https://www.youtube.com/watch?v=AX3tbgQj4iE

pdosfvoiainfvnwfniwnfwnqidfqwedf
5 godine prije

Kad se sjetim poučka Dukat u Hrvatskoj onda mi sve od tada smrdi. Problem je što privatizirano u domaće ruke ne znaći da će tako ostati i u budučnosti jer onaj tko tiska dolaros i jeuro može kupiti čitav svijet. Tko misli da će oni nama ostaviti firme koje vrijede u našim rukama je imbećile. Isto tako je i Todoraga okrupnjavao SVE u u HR a na kraju je SVE otišlo onima koji su mu davali lovu tako će biti sa SVIME na ovim našim područjima i plemensim zajednicama.

© 2024 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI