Amazon uvodi sustav plaćanja pomoću skeniranja dlana

Amazon One
14 komentara

Prvobitno predstavljen u dvije trgovine Amazon Go u Seattleu u rujnu 2020., Amazon One je osmišljen kako bi kupcima omogućio korištenje svog dlana za plaćanje ili predstavljanje kartice vjernosti u trgovini. Sada je Amazon One dostupan na više od 60 lokacija u odabranim trgovinama Amazon Go, Whole Foods Market, Amazon Books, Amazon Fresh i Amazon Pop Up.

Ovaj svestrani div uveo je uslugu u desetak američkih država. Na Amazon Go i trgovinama Amazon Fresh, kupci će i dalje čak imati mogućnost ulaska u trgovinu pomoću aplikacije Amazon ili će umjesto toga moći koristiti svoj dlan u trgovinama s Amazon One.

Kako bi se prijavili za Amazon One, najprije kupci umetnu svoju kreditnu karticu u Amazon One uređaj u trgovini. Zatim pomjeraju dlan preko uređaja i unose svoj broj mobilnog telefona kako bi dovršili prijavu. Budući da ne postoje dva potpuno ista dlana, kupci mogu registrirati oba dlana.

Proces algoritama za snimanje i računalni vid bilježi i šifrira sliku dlana korisnika, uključujući malene, različite značajke na površini i ispod nje, mnoge koje su nevidljive ljudskom oku ili standardnoj kameri.

U nekoliko sekundi, proces algoritama za slikovnu obradu i računalni vid hvata i šifrira sliku dlana korisnika. Amazon One koristi informacije ugrađene u korisnikov dlan kako bi stvorio jedinstveni potpis na dlanu koji može pročitati svaki put kada ga korisnik koristi.

Pogledajte kako to izgleda:

 

Kupčev Amazon One ID kreira se kada se registrira na Amazon One uređaju i sadrži njihove potpise na dlanu, podatke o plaćanju i podatke za kontakt. Za pregled Amazon One informacija na mreži, uključujući osobnu povijest transakcija, korisnici mogu kliknuti vezu u poruci dobrodošlice koju su primili kada su prvi put kreirali svoj Amazon One ID i prijaviti se sa svojim Amazon računom.

Amazon One je zaštićen višestrukim sigurnosnim kontrolama, a slike dlanova se nikada ne pohranjuju na uređaju, već se šifriraju i šalju u sigurno područje Amazona u „cloudu“ gdje stvara potpise dlana. Korisnici mogu zatražiti brisanje podataka povezanih s Amazon One putem samog uređaja ili putem internetskog portala za korisnike Amazon One.

Osim internog proširenja dostupnosti Amazon One, tvrtka se također nedavno udružila s agencijom za digitalnu prodaju karata AXS kako bi postavila Amazon One na samostalne postolje za prodaju karata na koncertnom prostoru Red Rocks Amphitheatre koji se nalazi u području Denvera.

To znači, nakon što usklade svoj AXS Mobile ID s Amazon One, potrošači će sada imati mogućnost skeniranja dlana kako bi ušli na koncerte i događaje, a da ne moraju pokazivati ​​fizičku ili mobilnu kartu ili bilo kakvu identifikaciju. Amazon očekuje da će u budućnosti biti dodan na više mjesta s ulaznicama za AXS.

Amazon One je druga vodeća tehnologija digitalnog plaćanja/verifikacije koju je Amazon licencirao partnerima treće strane. U ožujku 2020., tvrtka je počela uvoditi tehnologiju koja podržava njezin format trgovine bez naplate Amazon Go dostupnim drugim trgovcima. Tehnološka platforma “Just Walk Out” kombinira računalni vid, fuziju senzora i algoritme strojnog učenja.

AmazonAmazon Onedlanplaćanje
Pretplatiti se
Obavijesti o
14 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
pirat sa kariba
2 godine prije

aha ,, znaci koriste se mac adrese ustrcane od fizera

crodaemon1
2 godine prije

Sporo

Bosanac
2 godine prije

Eto sa’će Amazon imat bolju bazu podataka nego bilo koji MUP, poslije možda dobiju i pendreke da tuku ko ne sluša.

Detektor
2 godine prije

Čitajući ovo čovjeku se automatski postavlja jedno laičko i zdravorazumsko pitanje: A čemu sve to? Što točno ja kao korisnik dobivam sa svim ovim digitalnim “mogućnostima”? Čime to olakšava i poboljšava naš život? I odgovorno tvrdim. Ničim. I ništa mi ovim ne dobivamo. A zašto je tako? Prvo, zato jer velika većina stvari koju ljudi kupuju preko amazona i uopće kupuju iglavnom im nisu baš neophodno potrebne. Kupuju ih zato jer su dostupne ili im se čine zgodne i cijenom povoljne pa ih kupe iako ih ustvari i ne trebaju.Jer nitko preko Amazona ne kupuje veknu kruha ili kilu mesa, nego raznorazne krpice i uglavnom bespotrebne gadgete ili džindžuve. Nadalje, kupuje se stvari koje prije kupovine ne možemo opipati i isprobati da li nam uopće odgovaraju. Neka se svatko tko često kupuje online, a pogtovo preko Amazona zapita kada je zadnji puta kupio nešto što mu je zaista u životu… Čitaj više »

Osam Šezdeset
2 godine prije

“pravedni dečak Vjačaslav”, potražite…

Suze Roni
2 godine prije

Ima li veceg smeca od Amazona?

Mahatma
2 godine prije

I što kad jednom ti podaci procure u javnost? Lako je promijeniti lozinku ali kako promijeniti otisak prsta ili rožnicu?

Max
2 godine prije

Vrli novi svijet,

© 2024 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI