Frank McCourt najavio je planove za preuzimanje američkog poslovanja aplikacije društvenih medija u kineskom vlasništvu
Američki nekretninski mogul Frank McCourt otkrio je u srijedu da planira osnovati konzorcij za kupnju američkog poslovanja aplikacije društvenih medija TikTok od kineskog vlasnika.
Ponuda dolazi nakon što je američki predsjednik Joe Biden u travnju potpisao zakon kojim se želi prisiliti vlasnika platforme ByteDance da proda aplikaciju ili se suoči s potpunom zabranom u zemlji.
Zakon daje ByteDanceu 270 dana da se odvoji od poslovanja u SAD-u. Ako se ne pridržava, TikTok će biti zabranjen u trgovinama aplikacija koje služe američkim korisnicima. ByteDance, koji na sudu osporava američki zakon, rekao je da nema namjeru prodati imovinu.
Tijekom proteklih nekoliko godina, brojni američki zakonodavci iznijeli su tvrdnje u vezi s navodnim sigurnosnim upadima i kršenjima od strane TikToka, koji je odlučno negirao optužbe.
McCourt, izvršni predsjednik obiteljskog diva za nekretnine, McCourt Global, i bivši vlasnik bejzbolskog tima Los Angeles Dodgers, rekao je da planira kupiti i ponovno izgraditi TikTok kao “novu i bolju verziju interneta”.
“Ovu potencijalnu akviziciju vidimo kao nevjerojatnu priliku za kataliziranje alternative trenutnom tehnološkom modelu koji je kolonizirao internet”, rekao je McCourt u izjavi.
Prema poslovnom čovjeku, TikTok predstavlja “najbolje i najgore od interneta” povezujući milijune ljudi i dopuštajući im da budu kreativni.
“S druge strane, oni ne mogu stvarno dijeliti vrijednost koja je stvorena, a njihovi se podaci kradu i šalju u Kinu”, rekao je za novinsku kuću Semafor.
McCourt je rekao da surađuje s investicijskom bankom Guggenheim Securities, pravnom tvrtkom Kirkland & Ellis i nizom akademika i tehnologa u nastojanju da pripremi ono što je opisao kao “ponudu ljudi” za kupnju TikToka. Tvrdi da bi cilj bio migrirati aplikaciju za dijeljenje videa na digitalni open-source protokol.
Koristi gužvu .
NOT FOR SALE !
Zbog njega (onih koji stoje iza njega 😛 ) je taj “zakon” i donešen, jbg… 😛 😛
Naravno , postao je prepopularan , a zarada ide u kinesku kasu što je SAD-u nedopustivo . Zbog toga ovaj pritisak i priča o kršenju pravila čega na FB ili X nema , jelte . Kako se onda zove dijeljenje , bolje reći prodaja naših podataka svim zainteresiranim subjektima ?
Dobro kradu podatke i salju u kinu, pa sta su onda američke kompanije, platforme, Facebook Instagram i tako dalje radile svugdje po svijetu dok drugi nisu imali sta ponuditi. Znam ja to je tad bila sloboda medija, sirenje demokracije, napretka, i ostalih sranja, a kad su drugi poveli nešto od njih zaradjivati odma nevalja e to je prava istina a ne nekakva zaštita podataka
Ovo je slično kao i s Huawei mobitelima .
takvo je vrime doslo, ..kad se ne moze bez tikija-toke, siki-mikija, žvake i kiseli sokova.
kako kaze rammstein, ..nadahnut baby lasagnom.. jedni navijadu za čerkeze, jedni za ruse, kineze, mongole.. drugi za lichtenstajn, sad, kanadu i island.. aaali SVI žive, – u ameriki!
..
coca cola, sometimes war… Wundrebar!
..
youtube.com/watch?v=Rr8ljRgcJNM
DEMOKRATIJA NE PODNOSI KONKURENCIJU AKO JE NE MOZE UNISTITI ONDA KUPE TE KOJI JIM SMETAJU
Ah ta demokracija, slobodno tržište…
Ja pojma nemam šta je to, stvarno.
Baš Kinezi padaju na takve američke majmune 🙂