Indija želi namamiti Teslu nudeći jeftinije proizvodne troškove od Kine

Tesla automobil
5 komentara

Kao dio napora za jačanje indijskih proizvodnih kapaciteta, državni ministar prometa dao je hrabru ponudu američkom proizvođaču električnih automobila Tesli: najjeftiniji proizvodni trošak na svijetu, čak niži od kineskog.

Prema Nitinu Gadkariju, indijske vlasti dale bi veće ustupke kad bi div električnih vozila (EV) počeo proizvoditi cijeli proizvod u zemlji, unajmljujući tako lokalne dobavljače, umjesto da samo sastavlja automobile.

„Vlada će se pobrinuti da proizvodni troškovi za Teslu budu najniži u usporedbi s ostatkom svijeta, čak i Kinom, kada započnu proizvodnju automobila u Indiji. Pobrinut ćemo se za to,“ rekao je Gadkari u intervjuu za Reuters.

Ponuda dolazi nekoliko tjedana nakon što je vlada jugoistočne države Karnataka te zemlje otkrila kako Tesla planira uspostaviti pogon za proizvodnju električnih automobila na tom području. Tvrtka je navodno inkorporirala Tesla Motors India i Energy Private Limited, sa sjedištem u glavnom gradu države Bengaluru.

Gadkari je dodao da bi Indija mogla postati izvozno središte Teslinih proizvoda, ističući da se oko 80 posto komponenata za litij-ionske baterije trenutno izrađuje lokalno.

Indijsko tržište električnih vozila u ranoj je fazi razvoja. Samo 5.000 od ukupno 2,4 milijuna automobila kupljenih u zemlji u 2020. godini bilo je električno.

Očekuje se da će konkurencija s Kinom, gdje Tesla već proizvodi automobile, biti jaka. Prošle godine u Kini je prodano 1,25 milijuna novih energetskih putničkih vozila, uključujući EV, od ukupne prodaje 20 milijuna automobila. Štoviše, Kina je činila više od trećine Tesline svjetske prodaje.

električni automobiltesla
Pretplatiti se
Obavijesti o
5 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
davor3
3 godine prije

Kina se obvezala povećati potrošnju i pokrenuti istraživanje najmodernijih čipova i umjetne inteligencije u svojim najnovijim petogodišnjim ciljevima. Kineski premijer Li Keqiang izdvojio je ključna područja u kojima se mogu postići “velika otkrića u osnovnim tehnologijama”, uključujući vrhunske poluvodiče, operativne sustave, računalne procesore i računarstvo u oblaku – područja u kojima američke tvrtke sada vladaju.  Kina brzo kreće u smanjivanje ovisnosti o zapadnim imperijalistima u ključnim komponentama poput računalnih čipova, što je postalo hitnije nakon što se globalna nestašica poluvodiča pogoršala tijekom pandemije.  Peking se također kladi na nove tehnologije od vozila na vodik do biotehnologije, nastojeći osigurati da se vlastiti proizvođači čipova mogu natjecati s Intelom i Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. To uključuje novi naglasak na softveru za dizajn silicija i takozvanom trećem generiranje čipova – dva područja ključna za napor Pekinga da postigne tehnološku samodostatnost. “Inovacije ostaju u središtu kineskog napora modernizacije”, rekao je Li u obraćanju Nacionalnom… Čitaj više »

3 godine prije zadnji put uredio davor3
čitalac
3 godine prije

“Štoviše, Kina je činila više od trećine Tesline svjetske prodaje.”
Zaboravite seljenje u Indiju!

JumpingJackFlash
3 godine prije

Možda bi Indijcima ipak bilo lakše da grade Muskove svemirske brodove koji na kraju uvijek eksplodiraju… Rezultat zagarantiran!

Dokurčilomi
3 godine prije

Samo dajte. Djeca neka vam budu robovi dok njih par zgrću milijarde.

Max
3 godine prije

Logičan potez ,, Ali bit će teško Parirati Kini.

© 2024 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI