Kineska električna tehnologija napreduje u “nepoštenoj konkurenciji”

Janet Yellen
28 komentara

Peking se žalio na “diskriminirajuće” subvencije Washingtona

Kineske tvrtke proizvode previše baterija, solarnih ploča i električnih automobila, čime štete američkim radnicima, rekla je američka ministrica financija Janet Yellen. Ona namjerava pokrenuti to pitanje na svom putovanju u Peking sljedećeg mjeseca.

Yellen je u srijedu govorila u pogonu za proizvodnju solarnih ćelija u Georgiji, koji je zatvoren 2017. jer se nije mogao natjecati s jeftinijim uvozom. Neke od njegovih proizvodnih linija nedavno su ponovno otvorene zbog subvencija predviđenih Zakonom o smanjenju inflacije iz 2022.

“U prošlosti, u industrijama kao što su čelik i aluminij, potpora kineske vlade dovela je do znatnog pretjeranog ulaganja i viška kapaciteta koje su kineske tvrtke željele izvesti u inozemstvo po niskim cijenama”, rekla je Yellen. “Ovo je održalo proizvodnju i zaposlenost u Kini, ali je industriju u ostatku svijeta prisililo na smanjenje.”

Ista stvar se sada događa s ‘zelenom’ tehnologijom, ustvrdila je Yellen, koja “iskrivljuje globalne cijene” i “šteti američkim tvrtkama i radnicima, kao i tvrtkama i radnicima diljem svijeta”.

“Ovo su zabrinutosti koje sve češće čujem od kolega iz vlada u industrijaliziranim zemljama i tržištima u razvoju, kao i od poslovne zajednice na globalnoj razini”, dodala je.

Yellen je rekla da će “pritisnuti kineske kolege da poduzmu potrebne korake za rješavanje ovog problema”, tijekom svog posjeta, planiranog za travanj.

Kina je postala dominantan proizvođač litij-ionskih baterija i činila je 60% globalne prodaje električnih automobila prošle godine, prema podacima Međunarodne agencije za energiju sa sjedištem u Parizu.

Ranije ovog tjedna, Peking je podnio žalbu Svjetskoj trgovinskoj organizaciji (WTO) zbog, kako je nazvao, “diskriminirajućih” zahtjeva Washingtona za subvencije za električna vozila. Odgovarajući na pritužbu, američka trgovinska predstavnica Katherine Tai rekla je da su subvencije “doprinos budućnosti čiste energije”, dok Kina “i dalje koristi nepoštene, netržišne politike i prakse kako bi podrila pošteno tržišno natjecanje”.

Janet YellenkinaSADTrgovina
Pretplatiti se
Obavijesti o
28 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Nekoime
9 mjeseci prije

Europljani trebaju manje jesti, ne bi li ostalo američkim radnicima.

Grdi
9 mjeseci prije

Plac, plac,plac ………krodilske suze amera, ….. a kad americka vlada upumpa novac americkih poreznih obveznika u buddy kompanije nikom nista …..

Steve
9 mjeseci prije

Pa ako ovo sve ,,šteti američkim tvrtkama,, kao što tvrdite, a vi kauboji budite pametni, pa izaberite Trumpa. Sad vam je prilika za to. Nemojte biti glupi kao ova zaostala EU, koja se odrekla ruskih jeftinih sirovina i energenata, i sama sebi dobrovoljno odrezala noge. Ona će uskoro da prosi sa ispruženom rukom negde na Time Squareu…

Max
9 mjeseci prije

Nemam strpljenja jer me i danas muče nemani koje prevrću očima razgovarajući sami sa sobom i dozivaju nepostojeće bogove.

Sparkling
9 mjeseci prije

Tko o čemu, “izuzetni” o poštenju? Pa o tome ste mogli razmišljati prije 30-40 God. kad su vaši pohlepni industrijalci selili kompletne tvornice i tehnologiju u Kinu a usput ostavljali milijune domaćih radnika u dužničkom ropstvu.
Radi čega? Radi profita, koji se opet na račun tih istih prelio kupovinom Kineske robe.
Da bila je jeftinija nego ista proizvedena na zapadu. Ali izgubio si radna mjesta a s time uplačivanje u proračun pojedine zemlje. U konačnici izgubio si puno više od radnog mjesta.
A licemjerni zapadni političari sada okrivljuju Kinu. A da uzmu malo od extra profita ostvarenog uvozom dotičnog zapadnog profitera koji dijeli dobit s Kineskom tvornicom.
Lp

Tim
9 mjeseci prije

Da je zapad manje lakom Kinezi bi danas samo izvozili čaj j rižu.

Dax
9 mjeseci prije

Kineska električna tehnologija napreduje u “nepoštenoj konkurenciji”. Pa stvarno nije pošteno takmičiti se sa retardiranim i glupim Amerikancima.

Bruno
9 mjeseci prije

Ma čime hrane ove nedojebane babe. Kada je krenula u školu pisala je guščijim perom, a sada su dali da vodi finansije. Baba ovo se zove kapitalizam, brat je bratu konkurencija (puma adidas). Nije kineski problem što ste dolarom pljačkali cijeli svjet i živili na račun drugih. E stvarno su nefer ovi Kinezi. Umjesto da skinu gaće i daju guzu da ih siluju Ameri, oni odlučili biti suvereni. Što se ne ugledaju na Hrvate. Oni daju guze i Amerima i Rusima , Ursuli, borell-u i ljigavom Michelu. I za se druge su dobri. Šuti , daj guze i propadaj. Kada izumrete naselićemo ove iz Tajvavana, Nepala, INdije , a već smo počeli.

ogo
9 mjeseci prije

Cime bi hi pritsnula starom vaginom?

Nesko
9 mjeseci prije

Samo vi I dalje menadzerisite,pakujte tešku maglustinu a Kina radi,gradi i što je najvažnije uči. Ogromne pare su dali na edukaciju, u zadnjoj deceniji, verujem više nego USA od kada ih je otkrio Kolumbo. Možeš ti babetino putovati,tamo ali nista postići nemozes. A znaš gde je rešenje. Dodatno oporezuj kapitaliste koji su preselili proizvodnju tamo, onda ogroman deo tog novca ulozi na nauku, učinite Ameriku ponovno atraktivnom za tehnički naučni kadar kao nekada,pre 50 i više godina. Sada to upravo radi Kina i polako vas uništava ekonomski. Sve moje kolege koje znam uglavnom mladi doktoranti sa tehničkih nauka, tezgare i saradnju rade sa Kinom. Amerika odavno jako bedno gotovo ponižavajuće malo plaća. Zato ih više ne zanima nikakva saradnja sa EU I USA. Samo i isključivo Kina. Ljudi u Kini zaista odu na kratke projekte i donesu gomile novaca. Za 2 do 4 nedelje donesu gotovo dvogodišnju platu inženjera u… Čitaj više »

Svevišnji
9 mjeseci prije

ajdeee

Profesor Živago
9 mjeseci prije

A možda da prestaneš srati i uhvatiš se posla?

Dalmata
9 mjeseci prije

Siromah o parama,vojnik o skraćenju voj.roka,kurva o poštenju,a najveći lopovi,prevaranti,najgori ološ
u liku USrA o nepoštenoj konkurenciji.Pa,sveti Đavle,kad ćeš,ugasit svitlo?!

onaj najglu...Dalton
9 mjeseci prije

”Kineske tvrtke proizvode previše baterija, solarnih ploča i električnih automobila, čime štete američkim radnicima…”

I kamen bi zaplakao…

P.S.
Baba, šta će Balkanci uraditi s električnim autima kad poskupi struja…
Ugradiće plin.

Lucija, prva
9 mjeseci prije

Još i danas zamiriši trešnja
u proljeće kao davno prije
jedna trešnja danima daleko
tamo gdje me već odavno nije.
Rekao sam kad poći sam mor’o
uzmite mi i kuću i njivu
samo trešnju ostavite staru
kad navratim da je vidim živu.
Što to ima u ljudima tužno
da ulaze u tuđe živote
tko to živi u prošlosti mojoj
a još nije umro od sramote.
Rekao sam u vjetar sam prič’o
nikog nije bilo da me čuje
lijepu pjesmu ne voli baš sva’ko
ne’ko baca kamen na slavuje.
Što to ima u ljudima tužno
da ulaze u tuđe živote
tko to živi u prošlosti mojoj
a još nije umro od sramote.
Nije nebo ono što nam nude
nije sunce od zlata i moći
kad bi mogli prodali bi Boga
njima ni’ko ne može pomoći.
 

Suze Roni
9 mjeseci prije

Jeste li bacili pogled na tu tipicnu ruznu i jezivu facu.Ne radi se o americkim radnicima, fucka se njoj za njih, nego nema dovoljno za krasti pripadnicima njene Chaba Daba sekte.
Nove tehnologije u okviru obmane i zelene agende, nisu zamisljene da bi Kinezi iz njih profitirali, nego iskljucivo njeni Chabadasi.Samo Kinezi vise ne zele biti podizvodjaci i uzimati mrvice, nego i oni zele profit. Zamislite drskosti tih Kineza, presli su sve granice.

gogo
9 mjeseci prije

ništa ne šteti više svijetu nego amerika

© 2024 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI