Kineska poznata marka donirala za kampanje Bidena i Harris nakon što joj je Bijela kuća dodijelila subvenciju

Milioni dolara
10 komentara

Izvršni direktor kineske tvrtke za električna vozila (EV) donirao je desetke tisuća dolara demokratima – prvotno za kampanju predsjednika Joea Bidena, a kasnije za izborni fond potpredsjednice Kamale Harris

Stella Li, predsjednica BYD Americas, podružnice kineske EV tvrtke BYD, donirala je 33.400 dolara u ono što je izvorno bio Bidenov fond za pobjedu, sada preimenovan u Harrisin fond za pobjedu. Osim toga, Li je dala dvije donacije od po 3.300 dolara Bidenovoj kampanji, sada Harrisinoj kampanji.

Donacije su navodno dane nakon što je Biden dao Liinoj tvrtki šesteroznamenkasti poticaj. BYD Americas je navodno bio jedan od glavnih korisnika poreznog kredita za električna vozila iz Zakona o smanjenju inflacije. Prema Agenciji za zaštitu okoliša (EPA), tvrtka je primila 395.000 dolara kroz Program čistih školskih autobusa.

Ovo nije prvi put da je Li donirala za demokratsku kampanju.

Kako pokazuju državni zapisi, Li je donirala 50.000 dolara za guvernerske kampanje kalifornijskog guvernera Gavina Newsoma 2018. i 2022. godine. Predsjednica BYD Americas identificirana je od strane svoje tvrtke kao kineska državljanka, dok drugi dokumenti tvrtke ukazuju da ima “pravo boravka” u Sjedinjenim Državama, izvijestio je Free Beacon.

Prema Saveznoj izbornoj komisiji, iako strani državljani općenito ne mogu doprinositi političkim kampanjama, nositelji zelenih karata to mogu činiti.

Prema Washington Free Beaconu, Newsom je dodijelio BYD-u ugovor bez natječaja od gotovo milijardu dolara za maske tijekom pandemije koronavirusa iz Wuhana (COVID-19). Tvrtka nije imala povijest proizvodnje maski ili osobne zaštitne opreme, ali je svejedno dobila ugovor.

Štoviše, BYD Americas zapravo ne prodaje osobne automobile u Sjedinjenim Državama. Umjesto toga, njegova primarna zapadna tržišta uključuju Latinsku Ameriku i Europu. Američka podružnica ima za cilj otvoriti novu tvornicu u Meksiku do 2026. godine koja će proizvoditi 150.000 električnih automobila godišnje. Ti automobili će se uglavnom prodavati na latinoameričkim tržištima, a ne u SAD-u, unatoč tome što ih subvencioniraju američki porezni obveznici.

Tvrtka BYD uključena je u kinesku inicijativu Pojas i put te prima subvencije od kineske vlade. Zabrinutost zbog špijunaže navela je Kongres da ranije ove godine istraži BYD i druge kineske proizvođače vozila. (Povezano: Upozorenje da bi Peking mogao “naoružati” kineska električna vozila.)

SAD dodjeljuje fond od 3 milijarde dolara za povećanje proizvodnje EV baterija i materijala

Kritičari su brzo ukazali na ironiju subvencije dane proizvođaču robota povezanom s Kinom kada je administracija Biden-Harris inzistirala da je ona namijenjena poticanju proizvodnje EV-a u Sjedinjenim Državama i suprotstavljanju kineskom gospodarskom rastu.

Biden je u rujnu najavio više od 3 milijarde dolara financiranja američkim proizvođačima za povećanje proizvodnje naprednih baterija i materijala za električna vozila.

Fond će podržati 25 projekata u 14 politički značajnih država, od kojih se mnoge smatraju bojnim poljima u nadolazećim izborima. Među njima su Michigan, Sjeverna Karolina, Ohio, Teksas, Južna Karolina i Louisiana.

Kaže se da je ovo dio šireg nastojanja režima Biden-Harris “da promovira električna vozila i bori se protiv klimatskih promjena”. Tvrtke koje primaju bespovratna sredstva usredotočit će se na preradu litija, grafita i drugih materijala koji se koriste u baterijama za električna vozila, kao i na proizvodnju ključnih komponenti.

“Današnje nagrade približavaju nas postizanju cilja administracije da izgradi cjeloviti lanac opskrbe za baterije i kritične minerale ovdje u Americi”, rekla je Lael Brainard, ekonomska savjetnica Bijele kuće.

Ovo je bila druga runda bespovratnih sredstava prema dvostranačkom zakonu o infrastrukturi koji je usvojen 2021. godine. Prethodno je dodijeljeno 1,8 milijardi dolara za 14 projekata. Ovaj novi krug financiranja dovodi ukupno američko ulaganje u domaće lance opskrbe baterijama i kritičnim mineralima na gotovo 35 milijardi dolara, prema riječima Brainard.

“Koristimo svaki alat koji nam je na raspolaganju, od bespovratnih sredstava i zajmova do dodijeljenih poreznih kredita”, rekla je Brainard, napominjući da je Bidenova administracija iskoristila više od 100 milijardi dolara privatnih ulaganja.

Kina trenutno kontrolira veći dio globalnog lanca opskrbe ključnim mineralima poput litija, rijetkih zemnih elemenata i galija, čineći SAD i njegove saveznike ranjivima. No prošlog mjeseca, Brainard je rekla da su porasle carine na kineski uvoz kritičnih minerala.

BYDDonald TrumpKamala HarriskinaKorupcija
Pretplatiti se
Obavijesti o
10 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Ico
3 mjeseci prije

To nije korupcija, to se lobiranje.

Гавран
3 mjeseci prije

Po nekim projekcijama (svi prave svakakve projekcije iz ozbiljnih i propagandnih razloga),
;
upravu nad zaraćenim državama amerike će podeliti rusi i kinezi, kako bi pružili najbolje usluge zaraćenom stanovništvu i smanjili mogućnosti da se haos prenese diljem planete.
#
Kako stoje stvari upravu nad demokratskom polovinom SAD će preuzeti kinezi.

Srećko
3 mjeseci prije

Ljubav preko dolara još uvijek cvijeta !

Nije bitno
3 mjeseci prije

BYD drži Black Rock pa nije ni čudo da su malo donirali…..

eks
3 mjeseci prije

Bivši šef NATO , Stoltenberg , bio je totalno zabunjen kada mu je novinar postavio ova tri pitanja :

  • u proteklih 40 godina , u koliko zemalja je Kina vojno intervenisala ?
  • u istm periodu USA je napala najmanje 13 zemalja ?
  • još uvek mislite da je Kina ta koja predstavlja pretnju ?
Lucija, prva
3 mjeseci prije

A koliko imaju ukupno svaki od njih za kampanju donirano?

Ti izbjegavaš reći.

Max
3 mjeseci prije

Globalistička posla.

Darko
3 mjeseci prije

Glupe li Amerike koja uporno želi dovesti na vlast prolupalog bika koji sjedi Bidena i zagorjelu krmaču Haris. Fuj zgadila mi se ta Amerika..

© 2024 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI