Zbog novih ”zelenih” politika, cijena električne energije u Njemačkoj dvostruko viša

Porast cijena elektricne energije
24 komentara

Njemačka multinacionalna elektrodistribucijska tvrtka E.ON nedavno je objavila gorku vijest svojim potrošačima: uskoro će stupiti na snagu znatno dvostruko povećanje cijena.

“Potrošači koji se griju na električnu energiju i žive u E.ON-ovom osnovnom opskrbnom području do sada su mogli imati koristi od relativno niskih cijena za osnovnu opskrbu električnom energijom za grijanje unatoč energetskoj krizi. Ali to će uskoro biti gotovo”, izjavio je North Rhine-Westphalia (NRW) centar za savjetovanje potrošača. Otkazni rok je dva tjedna nakon što je tvrtka dobila postojeće kupce u ponudi alternativne tarife.

NRW je također dao važne savjete za one koji su htjeli otići. “Budući da je izbor cijena električne energije za grijanje manji nego kod električne energije za kućanstva, preporučujemo da u postavkama filtera najprije dopustite duži ugovorni rok do 24 mjeseca. Međutim, preporučuje se kraći rok od samo dvanaest mjeseci”, objasnio je Mueller prema stranici s prijevodom na engleski. “Kako bi pronašli odgovarajuću stopu električne energije za grijanje, potrošači moraju znati kako se kod njih mjeri struja grijanja, što znači koja su brojila električne energije ugrađena”. Također je rekla da bi imalo smisla pitati lokalne pružatelje usluga o opcijama cijena, jer se sve opcije cijena neće naći na portalima za usporedbu. Stopa po kojoj se električna energija isporučuje potrošaču poznata je kao tarifa. Iako bi tarife trebale uključivati ukupne troškove proizvodnje i opskrbe električnom energijom plus dobit, one ne mogu biti iste za sve vrste potrošača.

U međuvremenu, izvješća su tvrdila da je situacija s opskrbom plinom u Njemačkoj postala bolja nego što je bila nakon što je Rusija prekinula opskrbu prošle zime. Šef E.ON-a inzistirao je na tome da je nestabilnost na Bliskom istoku razlog za skok cijena energije. “Bilo bi potrebno mnogo da dođe do nestašica plina ove zime”, rekao je izvršni direktor Leonhard Birnbaum za novine Rheinische Post, ističući da su trgovine pune i da Kina, najveći kupac ukapljenog prirodnog plina (LNG), sada kupuje manje. Budući da većina LNG-a na koji se Njemačka sada oslanja dolazi iz Zaljeva, tamošnja nestabilnost bi imala utjecaja, istaknuo je.

“Ako dođe do eskalacije, to bi imalo utjecaja na sva energetska tržišta”, rekao je. “Oni su više isprepleteni nego prije: ne samo cijena nafte, već i cijene plina i električne energije. Perzijski zaljev je središnji put za naftu i LNG.” Birnbaum je dodao da nema izgleda da će se njemačke povučene nuklearne elektrane ikada ponovno aktivirati, što su oporbeni političari tražili otkako je Isar 2, posljednja njemačka elektrana, isključena u travnju. “Isar 2 se neće vratiti na mrežu”, rekao je. “Već se rastavlja. To više nije ni tehnički moguće”.

E.ON otvara golemi inovacijski centar za promicanje ”zelene” elektro-mobilnosti

Čini se da poslovanje električne kompanije dobro napreduje usred njezine tvrdnje o energetskoj krizi jer je prošlog tjedna otvorila novi, vrhunski testni i inovacijski centar za tehnologije punjenja i rješenja za održivu energiju. Tvrdi se da je ovaj potez dio širenja javne i privatne infrastrukture za punjenje električnih vozila diljem Njemačke i Europe. Na novom mjestu u Essenu, E.ON testira i istražuje rješenja za punjenje na površini od oko 10.000 četvornih metara. Laboratorij za testiranje ima 25 stanica i dostupna su digitalna testna okruženja za testiranje vozila, stanica za punjenje, zidnih kutija i dodatne opreme. Također ima pet posebnih klimatskih komora koje inženjerima E.ON-a omogućuju simulaciju svih temperaturnih uvjeta koji se javljaju diljem svijeta, od vrlo niske hladnoće do ekstremne vrućine.

“Energetska tranzicija, čisti prijevoz, zaštita klime, sve će to uspjeti samo ako elektro-mobilnost dobije još veći zamah. Izgradit ćemo najmanje 1000 dodatnih javnih punionica diljem Europe svake godine, dodatno ubrzavajući transformaciju prometa i transporta. S našim novim testom i inovacijskog centra, stvaramo potrebne kapacitete kako bismo zadovoljili sve veću potražnju za infrastrukturom za punjenje. Kao rezultat toga, u idealnoj smo poziciji za dinamičan razvoj tržišta električne mobilnosti,” rekao je član uprave E.ON-a Patrick Lammers. Prema Petrol Plazi, E.ON-ov ispitni laboratorij jedini je objekt u Europi gdje se brzo punjenje u teškim vozilima može testirati s do tri megavata snage. Tvrtka planira izgraditi najmanje 1000 novih ultra-brzih punionica godišnje na svojim europskim tržištima. U Njemačkoj će E.ON izgraditi oko 140 novih punionica s više od 1200 punionica za federalno subvencioniranu njemačku mrežu, što ga čini jednim od najvećih operatera mreže brzih punjenja širom zemlje. Ovo je dodatak infrastrukturi za punjenje koju E.ON gradi za svoje korisnike diljem Europe.

E.ONnjemačkaZelena agenda
Pretplatiti se
Obavijesti o
24 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
tihobl
10 mjeseci prije

Svabe planiraju dati 1.1 trilion za subvencije za prelazak na zelenu energiju. Racunaju da ce ih to izvuci iz krize.
Meni to lici na ulaganje na Zelenskog i naciste. Bacice pare, a nece biti nikakvog napretka, vec naprotiv, nazadovace.

10 mjeseci prije

to je to. prave razanj, zec u sumi.
elektricni auti, struje nema. kao da su baterije glavni i jedini problem.

Max
10 mjeseci prije

Kod nas je zelena agenda opsjela i trač emisije.

tihobl
10 mjeseci prije

Бундесвер не очекује удар оклопно-механизованх јединица или „десант руских падобранаца“, али се прибојава диверзија на својој територији – наводи немачки генерал Бодеман.

Narocito se boje diverzija poljoprivrednika.

Tupko Glupko
10 mjeseci prije

Poskupljujemo struju za grijanje duplo, nestašica plina možda će biti, uvažamo puno skuplji LNG od bljak ruskog plina (zaboravili reći da je SAD izbio prošle godine na prvo mjesto u svijetu po izvozu LNG-a, preskočivši Australiju i Katar), rastavljamo nuklearke koje su do jučer radile i sagradit ćemo svake godine 1000 električnih punionica za automobile u Europi.

Koji fuckin’ genijalci 😁

Ponekad se pitam jesu li gluplji Nijemci ili Ukri kada trpe ovakvu vlast, ali stvarno vode mrtvu utrku 😎

tuf
10 mjeseci prije

Nijemci su po trenutnim emisijama CO2 na razini koju su imali 1954-e. Jedina “mala” razlika je da su tada već bili u punom zamahu razvoja dok su sada na putu ekonomske atrofije, financijske erozije i društvene retardacije.
Ako mislite da je korištenje pojma “društvena retardacija” prejak u slučaju Njemačke, obratite pažnju da je njemačka ukupna emisija CO2 činila prošle godine 1.79% svjetskih emisija – ako misle da će hladnim tuširanjem, gašenjem roštilja i vozikanjem u autima-igračkama išta promijeniti* na globalnoj razini onda se njihov prosječni intelekt kreće na razini sobne temperature.

* ako se išta i može promijeniti čak i da svi prestanemo disati jer bih CO2 džihadistima vjerovao koliko i pedofilu koji djetetu nudi sladoled

Valter
10 mjeseci prije

Zapanjujuće kako se lako mogu srozati nacije na osnovu očitih budalaština.

Zapamtite to kada razmišljate o “novinarstvu” a pogotovo o “akademiji”.

Biti-ili-ne-biti
10 mjeseci prije

Naravno da “zelene” ideje služe za umjetno podizanje svih cijena da nam što više otežaju život.

Drago
10 mjeseci prije

Svabe su bile kolonija i to su ostali.Zasto ih zaliti?

Darko
10 mjeseci prije

Vrijeme je da Nijemci rastjeraju semafor stanke a Šolca i odgovorne kretene smjeste iza rešetaka.

© 2024 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI