Zapadne sankcije su stvorile nove mogućnosti za Minsk i Moskvu da unaprijede saradnju, rekao je bjeloruski predsjednik Aleksandar Lukašenko na sastanku sa guvernerom ruske Lenjingradske oblasti Aleksandrom Drozdenko u četvrtak.
„Povlačenje zapadnih kompanija sa našeg zajedničkog tržišta pruža nam mogućnosti u svim oblastima“, rekao je Lukašenko, citirano na njegovom zvaničnom sajtu.
Bjeloruski predsjednik smatra da se saradnja njegove zemlje sa Lenjingradskom regijom „može jednostavno opisati kao savršen primjer saradnje“. „Uvijek držite riječ i pratite svaki proces. To pokazuju brojke“, naglasio je Lukašenko.
On je posebno precizirao da je robna razmjena između Bjelorusije i Lenjingradske oblasti u 2021. godini premašila 700 miliona dolara. „To je veoma visok nivo“, istakao je bjeloruski predsjednik.
Velika prilika BIjelorusije.
Finci su se zeznuli. Imali su povlasteni izvoz u SSSR, a kasnije u RF. Rusi se uopste nisu trudili da razvijaju proizvode koje uvoze od Finske, pa su bili ostali bez papira za stampace iako imaju veliku proizvodnju papira (taj nedostatak je trajao dvadesetak dana).
Sankcijama su Finci sebi pucali u nogu, a Lukasenku je dovoljno da uzeme trziste finske mlijecne industrije da zivi kao bubreg u loju.
ožujak 2022.
Poznajete li nekoga tko krši sankcije EU protiv Rusije ili Bjelorusije?
Stvorili smo online alat za prijavu ovih kršenja sankcija EU-a.
Svoju žalbu možete podnijeti na bilo kojem jeziku EU.
Europska komisija
P.S.
Kao građanin IV Reicha, prijavljujem…
Da je prošlu noć bilo žestokog seksa.
U susjeda…
Сећате ли се Марине Овсјаникове, уреднице Првог Канала Руске телевизије? Прославила се тако што се појавила уживо у програму са поруком против специјалне операције ВРФ у Украјини.
Након тог перформанса побегла је у Немачку, где је неуспешно покушала да се запосли на Дојче Велеу. Потом је отишла у Кијев са и држала мотивационе говоре. На крају се ни тамо није прославила па је и из Украјине протерана.
Na kraju ukri su je stavili na crnu listu kao ruskog spijuna.
У априлу 2022. инфлација цена произвођача (индустријска инфлација) поставила је нови рекорд од 37,2% на годишњем нивоу у еврозони, известио је Еуростат
Индустријска инфлација по земљама:
62,3% – Ирска
62,3% – Данска
60,4% – Румунија
52,7% – Белгија
49,7% – Бугарска
49,3% – Словачка
48,7% – Естонија
48,1% – Грчка
45,1% – Шпанија
44,1% – Италија
33,1% – Немачка
27,8% – Француска
Индустријска инфлација после 3-6 месеци по правилу доводи до повећања цена крајњих потрошача