Chip Roy se šali da bi ovaj potez mogao prevariti Bidenovu administraciju i američke senatore da pomognu državi u rješavanju granične sigurnosti
Republikanski kongresmen Chip Roy iz Teksasa oštro je osudio Senat SAD-a zbog usvajanja zakona od 95 milijardi dolara za Ukrajinu i Izrael bez uključivanja odredbi za osiguranje južne granice, nazvavši taj zakon “gnusobom”.
Gornji dom pod vodstvom demokrata usvojio je u utorak paket međunarodne sigurnosne pomoći sa 70-29 glasova nakon što je skupina republikanskih zastupnika prekinula redove kako bi podržala tu mjeru – ali to tek treba odobriti Zastupnički dom.
Govoreći za Fox News u utorak, Roy je predložio podnošenje prijedloga zakona o preimenovanju države Teksas u Ukrajina, šaleći se da će “onda, možda ova administracija i senatori raditi na osiguranju granice Sjedinjenih Država.”
“Nikada nisam vidio da starački dom poznat kao Senat Sjedinjenih Država radi više nego kada je u pitanju trošenje novca američkog naroda za strane ratove”, rekao je republikanski zastupnik.
Roy je nastavio prozivati republikanske senatore koji su podržali prijedlog zakona Senata, i koji su tvrdili da bi veliki dio od 60 milijardi dolara za Ukrajinu zapravo podržao američku obrambenu industrijsku bazu i pomogao američkom poslovanju.
“Otkada imamo ekonomski razvoj koji je vođen financiranjem rata u inozemstvu?” upitao je kongresnik, inzistirajući da bi “svatko tko je zdrav i vidi što se događa na našoj južnoj granici znao da ne možete financirati strane ratove, dok je naša granica širom otvorena i izložena kriminalcima, bezakonju i teroristima.”
Roy je izjavio da sigurnost granica ostaje prioritet za američki narod, kao i za republikance u Kongresu, i obećao da će blokirati prijedlog zakona koji je odobrio Senat kada dođe u Zastupnički dom.
Predsjedavajući Predstavničkog doma Mike Johnson oštro se usprotivio daljnjem financiranju Ukrajine osim ako ono nije povezano sa sigurnošću granica i strožim imigracijskim zakonima.
U međuvremenu, američki predsjednik Joe Biden poziva Kongres da ubrza odobravanje pomoći Ukrajini, tvrdeći da odugovlačenje sredstava ide na ruku ruskom predsjedniku Vladimiru Putinu i povećava vjerojatnost izravnog sukoba s Moskvom u budućnosti.
Biden je tvrdio da bi Rusija mogla napasti državu NATO-a ako uspije poraziti Ukrajinu, što bi zahtijevalo intervenciju Washingtona, u skladu s jamstvom zajedničke obrane bloka.
Moskva je opetovano zanijekala da ima bilo kakvu namjeru napasti NATO – s Putinom koji je naglasio da Rusija nema “nikakav interes… geopolitički, ekonomski ili vojno” da to čini, te da bi se uključila u neprijateljstva samo ako bi bila prva napadnuta.
Kaze bedak..”otkada imamo ekonomski razvoj koji je vodjen financiranjem rata u inozemstvu?”..i sada bi trebalo ovu mulariju,u poznim godinama,koja polaže račune svojim donatorima iz vojno-industrijskog komplexa shvaćati ozbiljno?!?!cijela povijest USA djelovanja u inozemstvu je poticanje konflikta radi kompanija koje vladaju zemljom otetoj autohtonom stanovništvu.bedaci.hvala.
Kako pristižu visti sa raznih Telegram kanala, upravo se dogadja KOPAPS UKRAINSKEGA FRONTA kod Avdiivke, misto će se forši već sutra zvati AVDEEVKA i nalazit će se u Rusiji…..naime danas u večernjin urama ukrainski front u Avdiivci doživija je KOLAPS te će se virovatno već noćas ili sutra potpuno urušit…..
Dobar štos.