Američki predsjednik Donald Trump je potpisao uredbu o zaštiti američke informacijske tehnologije i u vezi s tim uveo izvanredno stanje, izvještava Fox News. Prema američkom televizijskom kanalu, ovaj korak Bijele kuće, koji je posljedica neuspjeha trgovinskih pregovora Washingtona s Pekingom, utire put zabrani poslovanja američkim tvrtkama i organizacijama s kineskim divom Huawei Technologies.
Odmah nakon završetka trgovinskih pregovora je predsjednik Trump potpisao je uredbu kojom se najavljuje uvođenje izvanrednog stanja u vezi s telekomunikacijskom opremom. Tako je stvorio temelj za zabranu poslovanja s kineskom tvrtkom Huawei Technologies. S nama je na izravnoj liniji iz New Yorka dopisnica Fox Businessa Deirdre Bolton, s detaljima ove hitne vijesti. Dobra večer, rekao je voditelj emisije
Deirdre Bolton: Dobra večer, Brad. Ta predsjednička uredba navodi da strani protivnici iskorištavaju ranjivosti američkih telekomunikacijskih tehnologija i usluga. Kao područja koja izazivaju najveću zabrinutost, dokument naglašava gospodarsku i industrijsku špijunažu. Ta pitanja ostaju glavni kamen spoticanja u američko-kineskim trgovinskim pregovorima.
Fox News: Mnogi su očekivali da će Trumpova administracija takvu izjavu dati prije godinu dana. Prema našim izvorima, Nacionalno ekonomsko vijeće je blokiralo ovaj korak nekoliko mjeseci i povuklo je prigovore tek nakon što su trgovinski pregovori dosegli zastoj. To je rekao predsjednik Savezne komisije za komunikacije (FCC).
Ajit Pai, predsjednik Savezne komisije za komunikacije: Zaštita američkih komunikacijskih mrežnih sustava od najveće je važnosti za našu ekonomiju i privatnost. Pogotovo kada je riječ o tvrtkama koje se nalaze u zemljama koje ugrožavaju nacionalnu sigurnost Sjedinjenih Država. Važno je da američka vlada poduzme mjere za zaštitu tih mreža. Stoga pozdravljam usvajanje ove uredbe od strane predsjednika…
Deirdre Bolton: Savezna komisija za komunikacije priprema pravila koja mogu ograničiti isplatu saveznih subvencija organizacijama za komunikacije koje koriste opremu Huaweija. Koriste je mnoge američke komunikacijske organizacije, jer je jeftinija od proizvoda europskih tvrtki kao su Nokia ili Ericsson.
Telekomunikacijske organizacije kažu američkoj vladi da si ne mogu priuštiti zamjenu Huaweija. Ovo pitanje treba riješiti. Ali već je jasno da se ni Washington ni Peking neće povući u ovom ekonomskom sporu.
koje penkalo, gore na slici..
…mora, da je neki iljušin ili suhoj, samo rusi rade krupne stvari(lager za kotač Moskviča nekad imamo otprilike deset kila)
Trumpeto sef monty piton cirkusa. Zabrane,prijetnje,sankcije,ratovi …..ludilo u 50 nijansi. Dosadit ce na kraju svima ka i neki sa ovih krajeva pa svi pobjegli iz one drzavne unije..
Slijedeće na redu: proglašenje izvanrednog stanja zbog europskih automobila i zrakoplova. Zatim izvanredno stanje i policijski sat zbog uvoza poljoprivrednih proizvoda. Nakon toga, ratno stanje i poziv rezervnim sastavima zbog uvoza vodke.
Panika !!! Ako kinezi prave jabuke za siču to može ali ako oni tamo naprave nešto van naših robnih marki to ne može nikakvo pošto nama uzima lopovsku zaradu….neka ,neka,tek je počelo !!!
Fox News priprema amerokenjce na izvanredno stanje ?
Ma nema brige, Spartak mirno spava
Stvarno nisam do sada znao da je 5G tako vazan, stvarno. Sto ce biti tek kada iz laboratorija izadje 6G, 7G… 10G? A sto se tice mobitela, mislim da ce ljudi kupovati najbolje ako imaju novaca. Tako je bilo sa Nokiom, Sony Ericsson-om, tako je bilo sa iPhoneom, tako je sa Samsungom, pa sada sa Huawei-om. Ako Ameri ne budu mogli kupovati Huawei, bit ce frustrirani, kupovat ce u inozemstvu tko moze, svercat ce se i tako. No, najveci udarac americkoj bahatosti, privredi, CIA-i, Google-u i ostalima koji nas drze na oku i uhu, bio bi uvodjenje novog operativnog sistema. Ako se zatvori americko trziste za kineske mobilne telefone, ovo bi konacno moglo biti realizirano, a Android nek koristi tko hoce. To ja cekam!
Huawei P20 lite, vrhusnki mobitel, sa brzim procesorom, velikim ekranom, izvrsnom kamerom za samo 200 Eur. To njih brine a ne ništa drugo…
Prijevod. Amerikanci smiju sve špijunirati Kinezi ne smiju špijunirati Amerikanace.
Pre puno godina pročitao sam u Novostima jedan tekst. Rubrika “Svet”. Svekineski narodni kongres je ozvaničio administrativne granice između autonomnih regija. Možda još neki red. A vest je planetarno bitna. Ja sam tada rekao da će se Kina raspasti za 5-6 godina ali sam pogrešio. Mislim, nisam pogrešio u tome da će se raspasti već sam pogrešio vremenski interval. Kina je div na staklenim nogama. SAD su globalno najača vojna i ekonomska sila i mogu da unište Kinu kada god to žele. Mnogo lakše nego Rusiju ili Severnu Koreju. Jedini razlog zašto je ne uništavaju je taj što im odgovara sve ovo što se dešava u Kini. Kina je veća kapitalističak zemlja od SAD. Ako se setite “žutih kišobrana” iz Hong Konga pre neku godinu videćete da su SAD tada probale “puls” kinezima i pokazale da će lako pasti ako ne slušaju. Ova zabrana prenošenja tehnologije uništiće Huawei. Želim da… Čitaj više »
Kako sad nagovoriti naciju da kupuje tehnički zaostalije, nekvalitetnije i ako je Made in USA 50 do 100% skuplje nego uvozno.
Pogotovo što su navikli da je kod njih svaki globalni proizvod jeftiniji nego u bilo kojoj drugoj državi.
u pozadini sistema stoji metoda koje smo svi nekako podsvjesno svjesni ali u javnosti se nekako presucuje. to je tehnologija ili nacin upravljanja ljudima. o toj metodi vladajuce elite stalno raspravljaju. za njih je tema upravljanja ljudima “topic” broj jedan. upravljanje ljudima u americi se provodi kroz kontrolu nad ekonomskom komunikacijom medju ljudima, tj. novcem. ali, sto amerika i zapad mogu kod kuce drukcije je u svijetu. u drugim djelovima svijeta postoje i druge metode. negdje religijske, negdje nacionalizam dok u zemljama poput kine postoji i “trampa”. trampa u ovom smislu nije razmjena dobara nego nenovcano projiciranje politicke volje. mislim na fizicku silu. hocu zakljuciti da kina moze izdrzati bilo kakav ekonomski pritisak jer postoji vlast koja moze narediti milijardi podanika da jedu saku rize dnevno. radi usporedbe – za isti rezultat u americi (saka rize!) potrebno je mnogosta; povecati kamate, poreze, sniziti place, inflacija, propaganda, uvjeravanje da bi stanovnistvo… Čitaj više »