AI kamere GREŠKOM KAZNILE oko 3.800 vozača u New Yorku zbog “blokiranja” autobusnih traka

Umjetna inteligencija AI - Industrijska revolucija
20 komentara

U New York Cityju koriste se kamere za borbu protiv ozbiljnog problema parkirnih prekršaja na autobusnim linijama kao dio inicijative pod nazivom Automated Camera Enforcement (ACE). Kroz ovu inicijativu, Uprava za motorni promet (MTA) koristi kamere s umjetnom inteligencijom instalirane na autobusima na odabranim autobusnim linijama koje automatski identificiraju i kažnjavaju vozače koji parkiraju u autobusnim trakama.

Izvođaču radova Hayden AI bit će isplaćeno dodatnih 58 milijuna dolara za instalaciju njihove tehnologije na dodatnih 1.000 autobusa, čime će ukupna cijena projekta dosegnuti oko 141 milijun dolara. AI projekt košta grad vrtoglavih 83 milijuna dolara.

Međutim, kamere su dosad pogrešno kaznile oko 3.800 vozača, izvijestio je NBC New York. (Povezano: Googleov Gemini AI chatbot rekao je korisniku da je “gubitak vremena i resursa” i da “molim te umri.”)

Pametne kamere nisu bile programirane da znaju da ne bi trebale izdavati kazne vozilima parkiranim u legalnim alternativnim zonama koje periodično prekidaju traku M79. Kamere također nisu shvatile da su autobusne linije M79 i Bx35 još uvijek bile u “fazi upozorenja” novog obrasca provedbe. To znači da čak ni legitimni prekršaji nisu trebali rezultirati novčanim kaznama, prema MTA.

“U ovoj situaciji bilo je programskih nedostataka, kako u mapiranju rubnih područja tako i u tempiranju samih upozorenja – sve je to sada riješeno,” rekao je Tim Minton, direktor komunikacija MTA-e. “Jedna od svrha faze upozorenja za novoaktivirane rute bila je riješiti sve probleme prije nego što itko stvarno bude kažnjen.”

AI kamere pogriješile Johnatan Cuji bio je jedan od stotina vozača koji su dobili strojno generiranu kaznu iako fotografski dokazi ispisani na kazni pokazuju da je bio parkiran točno u legalnoj alternativnoj zoni za parkiranje.

“Možete jasno vidjeti na slici da sam doslovno ispred linije,” rekao je Cuji. “Nisam bio parkiran u autobusnoj traci. Uvijek dva ili tri puta provjerim svaki put kad parkiram.”

Prema podacima njujorškog Odjela za promet (DOT), gradske automatizirane kamere – uključujući kamere za crveno svjetlo, kamere za brzinu i kamere za autobusne trake – izdaju više od 40.000 prekršaja dnevno.

DOT je rekao da još uvijek postoji čovjek zadužen za pregled svakog od tih strojno generiranih prekršaja, ali agencija nije htjela reći koliko je zaposlenika posvećeno procesu ljudskog pregleda.

“Umjetna inteligencija u našem društvu i implementacija ovih programa mora se provoditi na namjeran način koji koristi određenu razinu zdravog razuma prije nego što se ovi sustavi uključe,” rekao je Han.

NYC planira imati ove kamere na više od 1.020 autobusa do kraja godine. Očekuje se da će sljedeće godine još 1.000 autobusa dobiti instalirane kamere.

MTA je izjavila da je popravila softverski problem koji je uzrokovao pogrešne kazne.

Kamerenew yorkparkingprometumjetna inteligencija
Pretplatiti se
Obavijesti o
20 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Mali Jerko
1 dan prije

Evo kako AI griješi u prometu pa greškom kaznili 3800 vozača , a što će tek biti kad nas sve bude pratio i uzeo potpunu kontrolu nad nama ? Izludjet će i htjeti nas sve kazniti ili možda eksplodirati i samouništiti se ? AI je samo još jedan alat u rukama ljudske pameti isto podložne greškama spojene s vanzemnim fantazijama! Koliko mu damo značaja -toliko će ga imati !

Subaru avatar
1 dan prije

Ne pravite se naivni sa krilaticom pametno ili pogrešno kad ste dobili zapovjed da propagirate i glorificirate sotonsku umjetnu…..

Koja
1 dan prije

Izzgleda da će baš biti srećan onaj koji neće imati ništa, u pravu je Mr. Klaus! Dolazi ludo vreme, čim imaš nešto eto ekipe, nakače ti se na to! Onaj u gradskom prevozu se voza besplatno, socijala u džepu i boli ga tuki za AI kamere, da

JoeP
1 dan prije

Je li se ko sića limitatora za struju ili par nepar? Danas su se svi već navikli plaćat dodatnu snagu struje i naknadu za ispušne plinove goriva. UI je samo alat za postizanje cilja, a cilj je totalna ovisnost o javnome prijevozu tako da niko nemore u svako doba ić di oće odnosno podiže trošak imanja auta. Za električna auta regulacijon cjene i brzine punjenja baterija u autu lako se napravi da svima doma isprid kuće ili u garaži bude preskupo punit auto, a kod korporacijskih punionica da to bude prihvatljivije di bi se razlika u cjeni nadopunjavala dodatnon vožnjom i potrošenin vrimenon vozača. Uz sve to ide i navikavanje na kamere i algoritme šavanja kazni. Meni je već došlo nekoliko kazni za brzu vožnju iz MUP Dubrovnik, MUP Ploče, MUP Šibenik tako da mi niti sedan dan nakon šta san bija tamo pošćer donese plavu kuvertu sa kaznon i… Čitaj više »

Biti-ili-ne-biti
1 dan prije

Ideja svih postavljenih kamera je zgrtanje love, a ne nekakva “kontrola propisa”.
Policija često govori kako im se neka skupa kamera “isplatila” – dakle radi se o biznisu na račun robova.

Biti-ili-ne-biti
1 dan prije

Slijedeći njihov potez bi mogao biti projekt “dron po vozilu”, pa da vidimo tko će brzo voziti ili ići kroz crveno!
Novi automobili će imati ugrađenu “crnu kutiju”, kao avion, pa će se sve znati i vidjeti bez vanjskih kontrola.

Mali Jerko
1 dan prije

Primjena UI može biti pokvarena koliko su pokvarene namjere osoba u čijim je rukama !
Ako tu naleti neka budala nastati će kuršlus , a budala ima puno !

Max
1 dan prije

Namjerno.

Anno Domini
1 dan prije

+ korisno upozoravanje Lažne Wi-Fi mreže: tiha zamka koja čeka da sve ukrade Nalazite se u kafiću, u zračnoj luci ili u lokalnoj knjižnici. Vidite mrežu pod nazivom “Free Wi-Fi” i povezujete se jer, zašto ne? Evo zašto ne: u trenutku kada se povežete, mogli biste svoje lozinke, bankovne podatke, e-poštu, pa čak i privatne poruke predati hakeru. Hakeri postavljaju lažne Wi-Fi mreže , poznate i kao “zli blizanci”, kako bi vas prevarili da mislite da su legitimne. Ove mreže izgledaju bezopasno, ali su dizajnirane za praćenje svake vaše radnje na mreži. Svaka web stranica koju posjetite, svaka prijava koju napravite, svaka osjetljiva informacija koju unesete – sada je njihova. Učinite ovo ili požalite kasnije Nikad se ne spajajte na nezaštićene ili nepoznate Wi-Fi mreže. Upotrijebite VPN (virtualnu privatnu mrežu) za šifriranje internetskog prometa. Uvijek potvrdite naziv mreže kod ustanove koja nudi Wi-Fi. Prate svaki vaš pokret Mislite da je… Čitaj više »

© 2024 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI