Ruski bloger Pavel Suslov i njegovi prijatelji iz Kalifornije Paul i JT su sudjelovali na izložbi sovjetskih vozila, gdje su pronašli i legendarni kamion sovjetske automobilske industrije.
Američki prijatelji Pavela Suslova su se slobodno upoznali sa svim karakteristikama kamiona GAZ-66, ali im izlazak s parkinga nije bio dozvoljen zbog nedostatka osiguranja. No, uspjeli su pregledati kamion i bili su iznimno iznenađeni njegovim dizajnom.
“Pa, ovdje je sve naopako!”, rekli su Paul i JT, ne skrivajući iznenađenje kada su otkrili da ručka mjenjača nije pored vozačeva sjedišta, već iza njega.
Ruski “kamion-zvijer”, kako su ga svali zbog prepreka i svih vremenskih uvjeta koje je uspijevao svladati, obeshrabrio je Amerikance. Bili su iznenađeni i unutarnjim i vanjskim dimenzijama vozila, kao i činjenicom da se rezervni kotač nalazi iza kabine, kojeg, po njihovom mišljenju, mogu skinuti i zamijeniti samo visoko obučeni eksperti.
Blogeri nisu mogli shvatiti svrhu ovog stroja.
GAZ-66 se proizvodio od 1964. do 1999. godine u tvornici Gorki i uspješno je služio vojsci, a korišten je i u gospodarstvu zemlje. Težak je dvije tone i ima pogon na sva četiri kotača, samoregulirajući diferencijal obje osovine i gume s podesivim tlakom.
Blogeri su najavili kako uskoro žele testirati stari sovjetski kamion na pravoj cesti i u pravim uvjetima.
VIDEO – Pavel Suslov, Paul i JT se susreću s “vozilom u kojem je sve naopako”
VIDEO – Svladavanje prirodnih prepreka i zašto je GAZ-66 bio pouzdano vozilo
Za nepovjerovati… Zanima koliko suvremenih kamiona u kojima je “sve na mjestu” može izvesti sve ovo.
Moze li nam ‘clankopisac’ objasniti sta je htio da nam ‘poruci’ ovim clankom ?PS: TAM iz Maribora je prije cca 50-tak godina proizvodio kamion za vojsku vrlo slicnih /ako ne i istih/ osobina.
Ovaj kamion mnogo liči na TAM 110 iz Maribora
bloger – slabo obrazovani mladic koji misli da se u sve razumije
Ne pobjeđuje badava Kamaz na relijima kamiona. Ovaj malo vuče po dizajnu na Unimoga ali nema portal osovine a prohodnost mu je zapanjujuća. Imaju rusi još bolje od ovoga, kotačne amfibije niskog tlaka u gumama: Šerpu, Šamana, Burlaka itd. koji idu bolje od gusjeničara. Šerpu izvoze u Kanadu ali ne kužim kako zbog
.
sankcija.