Novi dio serije računalnih igara „Call of Duty“ pod nazivom „Modern Warfare“ pohvalili su izdavači igara, prenosi Der Standard. Ali se običnim igračima nije svidjela. Naime, mnogima se nije svidjela antiruska propaganda i način na koji se u igri slavi američka vojska, kaže austrijski list, a igra obiluje antiruskom propagandom, koju su analizirali ruski blogeri u svom vidu kojeg možete pogledati u dnu teksta.
Izdavači su s oduševljenjem najavili novi dio serije računalnih igara „Call of Duty“ pod nazivom „Modern Warfare“, prenosi Der Standard. Na internetskoj stranici Metacritic Review se novinarske ocjene kreću od 86 do 100 bodova, a na GameSpot portalu za igre od 70 do 100.
Neki stručnjaci vjeruju da je ovo gotovo najbolji dio serije u kojoj su programeri značajno uspjeli poboljšati mehaniku igara i stvoriti zanimljivu kampanju za jednog igrača i uzbudljiv način za njih više, napominje austrijski list.
Međutim, obični se korisnici na Metacriticu nisu pridružili pohvalama izdavaču igre. Mnogima od njih se nije svidio način na koji „Modern Warfare“ slavi američku vojsku. U svojim recenzijama igrači navode kako su programeri igrače stavili u ulogu da se bore protiv Rusije i Ruse se optužuje za sve. Prema njihovom mišljenju, to je obična „antiruska propaganda“.
Naravno da ovo nije slučajno, a kako funkcionira „kulturni imperijalizam“, koji sada uključuje i video igre, objasnili smo u analizi o tome kako se kroz kulturni imperijalizam ciljane narode pretvara u bezlične mase.
Komentari na internetskoj stranici Der Standard:
YouAreNotSupposedToBeInHere: Korisnici Metacritica nisu se pridružili pohvalama. To su, drugim riječima, ruski trolovi?
I_ am_4_ sale: Korisnici su se u svojim recenzijama žalili kako programeri igara za sve krive Ruse i okreću igrače protiv Rusije. Možda je to zbog toga što su da kroz povijest problemi dolazili samo iz Rusije?
Kaptain Terror: Da, vi ste u pravu! Još se dobro sjećamo kako su Rusi bacili dvije nuklearne bombe na nevine civile.
Dirlan: Ja sam također vjerojatnije prijatelj Sjedinjenih Država, iako imaju njušku u pištolju… Rekao bih da su tijekom povijesti obje zemlje počinile dovoljno zločina i nijedna od njih nije bolja od druge…
VIDEO: Analiza antiruske propagande u igri „Modern Warfare“ serijala „Call of Duty“
Kulturni imperijalizam – Kako i koje se narode pretvara u bezlične mase
Igrice su najbolji način za pranje mozga i prikrajanje istorije. Američka politika širi patološku rusofobiju na sve moguče načine. Najranljivije su mlade generacije, koje o istoriji nemaju pojma.
necete nikad igrati tako da istrebljujete indijance u sjeverenoj ili juznoj americi, Kineze u Opijumskim ratovima, Aboridzane i sl. Samo Ruse ili Arape…
A tko brani Rusima da naprave igru u kojoj se tamane zlikovci amerikanci?
Ameri su više opsjednuti Rusima nego što je Rim bio opsjednut Partima.
Probao sam jednu staru verziju Call of Duty na temu Dan D ali i ostali događaji ako se dobro sjećam Stalingrad. Koliko se sjećam Sovjeti su bili normalno predstavljeni ali glupo je bilo što sa Švabama nisi mogao igrati, samo Saveznici: SAD, Velika Britanija, SSSR. Novije verzije ne poznajem i ne stignem pogledati video ali ako žele izgubiti veliko rusko tržište njihov problem. Sličnu propagandu sam igrao iz jednog novijeg rata: Desert Storm, čista propaganda za ono vrijeme tehnički dobro odrađena. Likovi su isti i mogu biti britanski SAS ili US Delta Force. Nije bilo mogućnosti igrati s Iračkom Republikanskom Gardom ali mogao se maznuti koji kalašnjikov pa to jeste objektivno prikazano koliko je bolji od njihovih pušaka. Tu su i neke animacije oslobodili Kuvajt, donijeli im slobodu. To je igra o Prvom zaljevskom ratu a puštena je u javnost 2002. godinu prije intervencije u Iraku što se naziva i… Čitaj više »
Eh, sitin se igre S. T. A. L. K. E. R. Najbolji FPS ikad.
…igrali se oni tako oko staljingrada, kad”, netko iskljuci grijanje… joj mila majko , nastade picvajz….
Posljedice skrivenog programiranja mozga ovim umjetno generiranim likovima osjete se već nakon kraćeg gledanja istog, nebih to gledao ni mrtav.
Sjetih se jedne verzije gdje se treba boriti u jednoj izmišljenoj državi na Bliskom istoku.
Simptomatično je da se predsjednik te države prezivao al-Asad. 🙂
Da…igre i igrice.
Ovo vidim, igraju i odrasli ljudi.
I sjetim se kako smo, ko klinci, pravili mašinke kada bi se igrali partizana i švaba.
I lukove i strijele, kada bi se igrali indijanaca i kauboja.
Interesantno je da se i tada nije moglo birati u kojem “timu” ces igrati.
Niko nije zelio biti švabo ili kauboj.
Jer te uloge su uvijek bile rezervisane po staležu. Ne onom…tata nu je direktor ili kapetan jna, nego ko je jaci.
Interesantno.
Sto se tice ovih igrica i odraslih ljudi koji plaćaju da trose svoje vrijeme na ispiranje vlastitog mozga nemam komentar.
… i Srbija je protiv-ruska
Vrlo je interesantno kako igrice i filmovi utiču na “nove generacije”. Otkako se smanjuje obim čitanja knjiga i učenja, djeca sve više stvaraju istorijske i “činjenične slike” na osnovu gore navedenih. Tako da moderno reći da već postoji masa klinaca deformisanog razmišljanja koja ako i ne vjeruju u ovo sranje, a ono barem nisu ni na ruskoj strani. Podsvijest je čudo, a ova vrsta kreiranja mišljenja kroz igre je fascinantan dokaz. Treba vremena da i druga strana stekne jednaku moć propagande.
Pročitam sve komentare i nitko ne komentira ovaj screenshot sa bijelim kacigama. Jbt na sve su mislili u propagiranju sebe i svojih pijuna usRanci!