Od sada vas tajno snimaju tijekom leta i prate što jedete, pa čak i kada kopate nos

u avionu
9 komentara

Kao da vam zračenje i pretraživanje od strane djelatnika u zračnoj luci nije bilo dovoljno, sada će vas i snimati prilikom leta. Putnike zrakoplovnih kompanija će nadzirati kamere koje ih mogu nasumično fotografirati, snimati kako jedu i čak kopaju nos. U Hong Kongu se u svaki naslon za glavu postavljaju pojedinačni zasloni kamera, koji gledaju svakog putnika.

Cathay Pacific sa sjedištem u Hong Kongu je na stražnji dio svakog sjedišta, u zrakoplovima ove kompanije, instalirao “zabavne zaslone”. Ovi su zasloni opremljeni kamerama koje mogu prividno nadgledati kretanja i osobne preferencije svakog putnika. Jedino mjesto na kojem nisu instalirane kamere jesu toaleti.

Zrakoplovna tvrtka nadgleda svakog putnika radi “ispunjavanja poslovnih potreba”

Cathay Pacific implementirao je novu politiku tako da mogu iskoristiti vaše ponašanje, vaše osobne sklonosti i analizirati vaše povratne informacije kako bi poboljšali svoj marketing i prodaju. Zrakoplovna kompanija je rekla da podatke može pohraniti u nedogled ili “onoliko dugo koliko je potrebno”. Podaci koje prikupljaju o putnicima uključuju “informacije poput prethodnih aranžmana o putovanjima, povratne informacije o vašim iskustvima, detalje o izgubljenoj prtljazi i druge tvrdnje, vašu upotrebu sustava za zabavu tijekom leta, te povezanost leta, vaše slike snimljene CCTV-om u salonima i zrakoplovima u zračnoj luci. ”

Slike će se koristiti za izgradnju detaljne baze podataka o svakom putniku. Analizirat će se sve što putnik napravi u zračnoj luci i svaki program kojeg gledaju u avionu. Sve što budu tražili bit će pomno pregledano. Analizirat će se i svaka crta i izraz lica, pružajući psihološki profil svakog putnika. Tako, se može predvidjeti buduće ponašanje ljudi, a trgovci mogu najbolje iskoristiti potrebe i želje putnika.

U intervjuu za Sun Online Travel, glasnogovornik Cathay Pacific rekao je: “Osobne ćemo podatke zadržati onoliko dugo koliko budu potrebni za ispunjavanje poslovnih potreba.”

Nema garancije kako će se osobni podaci čuvati

U svojoj novoj politici Cathay Pacific uvjerava da će učiniti najbolje što mogu kako bi osigurali zaštitu osobnih podataka, ali priznaju, “ne može se jamčiti nikakav siguran prijenos podataka putem interneta … zaštićen od provale.” U stvari, Cathay Pacific pretrpio je veliko hakiranje podataka u 2018. godini, izgubivši osobne podatke o 9,4 milijuna putnika. Te informacije uključuju osobne iskaznice i brojeve putovnica.

Ako hakiranje već nije bio dovoljan problem, zrakoplovna kompanija također priznaje da se sve osobne podatke koje prikupe mogu podijeliti s „partnerima treće strane u marketinške svrhe“. Naravno, s vremenom bit će iskorišteni mnogi podatci putnika, kao i njihove fotografije te ponašanje koji se analizira kako bi se “prilagodio njihovo iskustvo”. Uređaji za zabavu mogu se koristiti za video pozive između sjedala i za kontakt s posadom. Ipak, mnogim putnicima nije ugodno kad im “veliki brat “bulji u lice tijekom leta i nadgleda svaki njihov pokret.

Cathay Pacific nije jedina zrakoplovna tvrtka koja uvodi pojedinačne kamere u svako mjesto u zrakoplovu. United Airlines, Delta, American Airlines i Singapore Airlines u protekloj su godini uveli vlastitu verziju nadzora leta. Uređaji opremljeni kamerama za nadzor putnika. Zrakoplovne tvrtke na kraju su bile prisiljene prikriti kamere kako bi “uvjerile kupce” da ih nisu snimali cijelo vrijeme.

Ipak, čini se da zrakoplovne kompanije postaju vrlo slične Facebooku, Google uređajima sa sustavom Android i špijunskim proizvodima poput Amazonove Alexe. Iskopaju vaše osobne podatke i ponašanja kako bi stvorili psihološki profil o vama tako da vas mogu izmanipulirati time kako biste postali dobar kupac ili poslušan subjekt neprestane policijske države.

kamere u zrakoplovima
Pretplatiti se
Obavijesti o
9 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Aragorn
5 godine prije

L.R. dobro brises komentare nema sta.
sto sam ironicno rekao da vam autori copypaste 90% clanaka,naso si se uvrijeden?
ili zato sto sam rekao da su noviji komentatori proleteri?
zanima me samo sto je u svemu tome navedenome uvreda ili razlog za brisanje komentara?

Hamid
5 godine prije

Ovce u tor i “Mirna Bosna”

Red Dog
5 godine prije

Ju, kamera!
A mogu nas snimiti celo vreme preko mobilnih i kompjutera.
Cudna je ljudska psiha. Protiv jedne ili nekoliko kamera deluje da mozda ima smisla buniti se. Ali protiv mobilnih i kompjutera… sta ces, trebaju nam. Sila Boga ne moli.
Sta nas ceka? Sve distopije iz filmova zajedno. Ako se moze tehnicki ce biti uradeno.

Max Payne
5 godine prije

Počelo je to s kamerama nakon WTC 9/11 histerije ali tajno. Ne znam detalje ali može se prokopati ako netko ima volju. Ja ni u ludilu ne bih ušao niti u jedan službeni avion jer nikad ne znaš koji je na listi za rušenje ili postavljanjem drogiranih pilota ili na neki od drugih načina. Ali ljudi koji su prisiljeni tako putovati mogu registrirati kamere i kad su malo skrivene samo treba sve dobro pregledati i onda se stavi nešto na kameru da joj se blokira “vidno polje”. Ovi zasloni nisu problem da se prekriju dijelom odjeće, vrećicom, listom novina, bilo što da se nađe pri ruci odgovarajuće veličine. Što se tiče WC-a ne bih se kladio da nema kamera. Za svaki slučaj trebalo bi dobro pregledati. Tu je i trgovina podacima a ti psihološki profili su više nego idiotski. Ako odem na web stranicu engleske National League (5. rang natjecanja)… Čitaj više »

Crni žutokljunac
5 godine prije

Misli li itko da će to stat prije nego svi budemo pod prismotrom 24 h. na dan.Ja mislim da neće,a pogotovo ne ovako samo od sebe.

alfa33
5 godine prije

Ionako svi dobrovoljno nosimo uređaj za praćenje,i još ga k tomu plaćamo svaki mjesec pa nema razloga da dižemo paniku,uvjek se može pronaći način za nekoga pratiti,osim ako smo spremni potpuno odbaciti modernu tehnologiju,a i tada nam ne može nitko garantirati našu privatnost…

© 2024 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI

Nije pronađen nijedan rezultat.