Nakon isplovljavanja iz luke Charleston, Južna Karolina, 29. studenog 1925. SS Cotopaxi nije uspio doći do svog krajnjeg odredišta. Gotovo 100 godina nakon njegovog misterioznog nestanka, podvodni arheolozi pronašli su olupinu u blizini obale Floride zahvaljujući lokalizaciji zabilježenog signala za pomoć.
Tim istraživača i podvodnih arheologa pronašao je SS Cotopaxi koji je nestao prije 95 godina u Bermudskom trokutu, javlja Fox News.
Brod je napustio luku Charleston 29. studenog 1925. krećući se prema Kubi. Međutim tamo nikada nije stigao, što je bio još jedan “dokaz” o misteriji Bermudskog trokuta. Ni mjesto nesreće ni tijela 32 osobe na brodu nisu pronađeni.
Pokušavajući otkriti tajnu ove misterije, istraživači su proučavali nekoliko arhiva zahvaljujući kojima su uspjeli dešifrirati signale za pomoć i položaj broda od 1. prosinca 1925., samo dva dana nakon njegova odlaska iz Charlestona.
Signale su detektirali nekih 35 nautičkih milja (oko 65 km) od obale Saint Augustinea na Floridi. Ekipa je izašla na mjesto događaja gdje su pronašli olupinu lokalno poznatu kao olupina medvjeda, koja je pronađena prije gotovo 35 godina, ali ju nitko nije povezivao s SS Cotopaxi.
Nakon procjene svih dostupnih podataka, tim je bio uvjeren da je olupina Cotopaxi, objašnjava američki televizijski kanal Science Channel. Ovu informaciju podijelio je i Douglas Myers, unuk kapetana Cotopaxija, kapetana Williama J. Myersa, u njegovoj kući na Long Islandu u New Yorku.
Iznova vidimo kako su arhive zlatni rudnik za istraživanja. Ne samo u ovom slučaju, nego u svim povijesnim događanjima. Naravno, arhive moraju biti vjerodostojne i bez prethodnog selekcioniranja, što danas nije rijetkost.
To su vode Sargaskog mora koje je poznato po brojnim algama koje izlaze na pucinu i po mrijestenju jegulja. Da ne spominjem uragane kao sezonsku pojavu. To je podrucje poznato po brodolomima ali i po misterioznim nestancima letjelica.
Jel ovo Milače CZ u oblačiću 🙂 🙂 🙂
“…Naravno, arhive moraju biti vjerodostojne i bez prethodnog selekcioniranja, što danas nije rijetkost…”
.
Eh…
Upravo tu i jeste problem.
Arhive je rijetko ko detaljno istrazivao do danas, a sad kad je veli dio arhivske gradje dostupan na mrezi – i trazenje je postalo jednosavnije.
Na zalost, to zna i bagra koja vlada.
Zbog toga je povecano i manipuliranje, a zasigurno i unistavanje arhivske gradje.
U SVAKOJ oblasti!
Oni koji vladaju, ne namjeravaju dozvoliti podanicima – detaljniju spoznaju.
Vazno je ovce drzati zaglupljenim u torovima.
To sto je tim uvjeren nije dokaz.