Vrhovni sud SAD-a saslušava značajan LGBT slučaj

LGBTQ zastava
33 komentara

Web dizajnerica tvrdi da ne bi trebala biti prisiljena stvarati stranice koje slave gay brakove

Vrhovni sud SAD-a raspravlja o slučaju kršćanske web dizajnerice iz Colorada koja tvrdi da je njezino ustavno pravo ne raditi na projektima koji promoviraju istospolne brakove. Presuda bi konačno mogla odrediti nadmašuje li zakon o građanskim pravima pravo Amerikanaca na slobodu govora. Slučaj, saslušan u ponedjeljak, započeo je prije nekoliko godina kada je web dizajnerica Lorie Smith nastojala ponuditi svojim klijentima web stranice i grafike za vjenčanja po narudžbi, prema podnesku koji su podnijeli njezini odvjetnici.

U sažetku je navedeno da, iako će Smith “raditi s klijentima bez obzira na rasu, vjeru, seksualnu orijentaciju ili spol”, ona je pobožna kršćanka i odbija narudžbe koje su u suprotnosti s njezinim vjerskim uvjerenjima. Napisala je poruku na svojoj web stranici u kojoj je objasnila da će kreirati samo prilagođene stranice koje slave heteroseksualni brak, jer bi u protivnom “ispričala priču o braku koja je u suprotnosti s Božjom, biblijskom tvrdnjom o braku”.

Prema Zakonu o suzbijanju diskriminacije u Coloradu iz 2015., Smith je bilo zabranjeno objavljivati ovu poruku, što ju je navelo da tuži državu 2016. Njezini odvjetnici tvrde da je državni zakon prekršio njezino pravo na slobodu govora i slobodno ispovijedanje vjere, a oba su zaštićena prvi amandman Ustava SAD-a.

Kao takva, presuda u korist Smitha mogla bi dovesti do ukidanja sličnih zakona protiv diskriminacije u budućim slučajevima. Devet sudaca suda složilo se odlučiti o tome krši li “primjena zakona o javnom smještaju da se umjetnik natjera da govori ili šuti klauzulu o slobodi govora Prvog amandmana”. Srž slučaja je ono što čini govor. Prizivni sud već je odlučio da je rad Smith tehnički “govor”, ali je bez obzira na to presudio protiv nje, izjavljujući da umjetnici nude tako ekskluzivan skup vještina da je državi u interesu prisiliti ih da služe svima.

U sličnom slučaju 2018. godine, Vrhovni sud je stao na stranu kršćanskog pekara Jacka Phillipsa iz Colorada, koji je odbio ispeći tortu kojom se slavi gay vjenčanje. Iako je sud utvrdio da je Komisija za građanska prava u Coloradu djelovala “neprijateljski” prema Phillipsovim vjerskim uvjerenjima, nije donijela odluku o tome predstavlja li ukrašavanje torte “govor”, kao što je Phillips tvrdio, ili o specifičnim okolnostima pod kojima ljudi mogu tražiti izuzeće od zakona protiv diskriminacije.

DizajnericaGay BrakoviLGBT
Pretplatiti se
Obavijesti o
33 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše komentiran
Inline povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Max
2 godine prije

Pa i ne može je se prisiliti.

Ivan
2 godine prije

Ne mogu da verujem koliko ima korisnih idiota, pogotovo medju zenama, koje veruju da su homoseksualci slatki, dragi, emotivni, i slicne gluposti. Sve to je samo deo njihove agende, oni sve rade prema njihovom manifestu “After the ball” koji su napisali dva pedera Marshall Kirk i Hunter Madsen. Postoji ceo plan kako da nastupaju u medijima, kako da prodru i zaraze sve institucije, i uniste porodicu i tradicionalne vrednosti. Naravno da satanisti koji upravljaju svetom to podrzavaju, guraju i finansiraju, jer im odgovaraju sve izopacenosti i propast ljudskih bica. Zato smo danas preplavljeni promocijom lgbtq kao nesto sto je idealno, mnogo bolje od dosadasnjeg heteroseksualnog, i to se gura svuda. U vrticima se deci drze predavanja da je homoseksualnost dobra cak pozeljna, politicari je podrzavaju, zakonodavstvo, crkva, u udzbenicima za osnovce isto itd itd. Vi lako mozete radniku da date otkaz ako vam vise nije potreban, ali losem radniku ili… Čitaj više »

giovani
2 godine prije

Vladimire Vladimiroviću, bar 4 za početak.

Jomla
2 godine prije

Ja bih napravio, ali nešto odvratno! Pa dođite po novo remek djelo 😛 😛

ANTINAZY
2 godine prije

Počinjemo živjeti u homosexualnoj diktaturi, a ja to odbijam i radije ću se izseliti mada nije u pitanju moje religijsko opredjeljenje. Radi se samo o primanju prirodnih naslijeđa bez mutacija.

BordoDNK
2 godine prije

Odvratna, poremećena, svim civiliizacijskim normama suprotstavljena šarena populacija zaista iz dana u dan generiše sve veći otpor, pa i mržnju kod normalnih ljudi. Govnjivu motku, pa po leđima, to oni zaslužuju, i to će i dobiti. Pametno Putin postupa, uskrativši im svaki vid promocije, osim odvratnog trpanja u šupak unutar svoja četiri zida. Slava Rusiji!

tata mata
2 godine prije

Kaze : “U Indoneziji donet zakon: Seks van braka krivično delo čak i za strance koji borave u zemlji ” ,kako misle tretirati pedere koji iznajme sobu a nisu u braku ???????

tihobl
2 godine prije

Врховни суд Украјине одлучио је да симболи СС дивизија нису нацистички.

tihobl
2 godine prije

U proljece 2014. jedan ukrajinski glumac dobio je poziv za mobilizaciju. Pobjegao je u Moskvu gdje je boravio nekoliko mjeseci. Cak je glumio u jednom ruskom filmu za vrijeme izbjeglistva. Sta mislite o kom je glumcu rijec?

Emiliano Zapata
2 godine prije

Zakon dolazi od zlog. Ne ocekujte od njega spas!

Tupko Glupko
2 godine prije

Nije mi jasno u čemu je problem.

Ako netko ne želi napraviti tortu, odeš drugoj slastičarnici.
Ako netko ne želi napraviti web-stranice, odeš drugom koji će ih napraviti.

Davko
2 godine prije

Jedan hrvatski vojnik na facebooku mora platiti 4000 eura kaznu jer se jasno izjasnio da su gay bolesnici što potvrđuju raznorazni znanstvenici koji se bave tom tematikom

Rimtutituki
2 godine prije

Zajebali se sami,da nisu previse insistirali proslo bi ispod radara i bilo svugdje normala,a ono poletili sa lgbtq + pedos,sad svima pun kurac. Rok 6 mjeseci,nece smjet ulicama hodst,narodu prekipilo,dosad ih kao klownove gledali,sad ko ooasnost,sami pali sami se ubili,zabi im sto b rwkki mu u bosni,zabi im,ma zabi im racku

© 2024 – Portal Logično

POVEZANE VIJESTI